Атрактивната русокоса и позната пејачка Викторија Лоба во нежно син фустан блесна на свадбата на нејзината мајка.

Татјана Луговаја, мајката на Лоба судбоносното „ДА“ го кажа во нашиот туристички бисер, Охрид, во црквата Света Софија.

Невестата плени во нежна венчаница, а интересени и уникатни се и деверушите на невестата кои носат нежно сини фустани, а таков носи и Викторија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.