Вдовицата на фолк пејачот Шабан Шаулиќ се уште не може да се помири со смртта на својот сакан.Иако мина повеќе од година откако тој загина во сообраќајка во Германија, болката не минува. Во домот каде што живееја се ја потсетува на Шабан.

Затоа Гордана реши да се исели од луксузната куќа која за неа сега е преголема а згора на тоа и враќа многу спомени.Таа наместо во куќата ќе живее во помал стан а често ќе и доаѓаат ќерките и синот заедно со внуците.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.