Аца Лукас налетал со автомобилот на автобус, после што се оддалечил од местото на настанот.

Како што дознаваат новинарите, незгодата се случила во понеделникот 4 февруари кога Лукас налетал на задниот дел од автобусот.

Во таа прилика Аца го искршил ретровизорот, излегол од џипот, ги собрал скршените остатоци и се оддалечил од местото. Возачот за незгодата ги известил надредените, после што стигнала полицијата и извршила увид.

Ведаш после поа полицијата го пронашла Лукас на местото на престој, каде зеле негова изјава.

Како што се дознава, Лукас нема да одговара за незгодата, бидејќи автобусот не е оштетен. Штетата е направена на автомобилот на Лукас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.