Српската фолк ѕвезда, Сека Алексиќ, е многу активна на социјалните мрежи, но речиси никогаш меѓу објавените фотографии нема некоја од нејзините родители.

Сепак, неодамна таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е заедно со нејзината мајка.

По објавата на заедничката фотографија со мајка и, многумина коментираат дека пејачката токму од неа ја наследила убавина. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.