Саша Поповиќ насмеан излезе од една приватна клиника во четвртокот наутро, каде што беше за да го реши проблемот со окото, кој го измачувал веќе некое време.

Саша секогаш вели дека е најдобро секој проблем да се решава брзо и ефикасно и никогаш не сака да чека, за што и да станува збор. Затоа, во договор со лекарите, брзо закажа преглед, консултации, а потоа и ласерска операција“, вели извор за „Свет“.

Потсетуваме, Саша во почеток на март веќе имаше една интервенција на окото, кога оперира јачмен на очниот капак, кој во почеток не му правел проблеми, но во меѓувреме се инфицирал и перде. Иако во почеток немал проблеми со видот, нештата се искомплицирале.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.