Саша Поповиќ неодамна се појави на снимањето на новата епизода на „Ѕвезде Гранда“ и  ја покажа нова лута машина за која даде 150.000 евра.

Се работи за BMW i80, само што за разлика од претходните два, едното бело, другото бакарно, неговиот нов миленик сега има истакнати линии во жолта боја.

Инаку, Поповиќ е голем љубител на луксузни автомобили и поседува голема колекција од нив. Покрај еден за градско возење поседува (10.000 евра) и BMW i8 кој платил 150.000 евра, „Mercedes GL 350“ (67.000 евра), „Mercedes ML 320“ (околу 10.000 евра), како и два електрични автомобили од марката БМВ чија вкупна вредност е близу 200.000 евра.

Кога се ќе се собере, Поповиќ „пукал“ речиси 600.000 евра за автомобили.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.