Српскиот пејач Саша Матиќ беше еден од многуте пејачи кои се фатија за микрофонот на свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, но единствен кому му успеа да ги расплаче. Матиќ им пееше на младенците, а тие им се препуштија на емоциите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.