Сања Николиќ и нејзиниот сопруг Марко Маринковиќ – Слаткаристика денеска го добија својот прв син. Како што соопшти раперот преку „Фејсбук“, нивото прво дете го доби името Моша.

Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте, напиша Слаткар на неговиот Фејсбук профил во описот на фотографија од нивната свадба, каде ја бакнува Сања во чело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.