Американската актерка Наја Ривера (33) во јули загина откако кога падна од чамецот во кој беше заедно својот син, кој успеа да го спаси. Детето, кое беше пронајдено само во чамецот, им рече на спасувачите дека „мама отишла да плива и не се вратила“. Тажната вест дека се удавила пристигнала по неколкудневно пребарување.

Ѕвездата од серијата „Glee“ зад себе остави син, сопруг со кој се разведе непосредно пред трагедијата нејзините родители и сестра. Сега доаѓа веста дека сопругот и сестрата се заедно!

Актерот Рајан Дорси (37) по трагедијата се зближи со сестрата на Наја, моделот Ники (25), а парот наводно веќе започнал да живее заедно.

Наводно, двојката ќе го одгледа заедно синот на Ривер, кој има пет години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.