Пејачката Јелена Карлеуша не може да се помири со фактот дека нејзината мајка Дивна Карлеуша веќе ја нема. Ги откажала сите настапи во наредните шест месеци, не се појавува во јавност, ниту пак е активна на социјалните мрежи. Сопругот Душко исто така ги откажал сите обврски во Кина и решил да остане во Белград, бидејќи се плаши дека пејачката може да падне во депресија.

Нејзиното учество во ѕвездите на Гранд се уште е неизвесно, но после 40 дена би требало да се врати во популарното музичко натпреварување.

Јелена нема да се појавува во јавност најмалку шест месеци, но Саша Поповиќ наводно ја убедува да се врати после 40 дена од смртта на Дивна, бидејќи е свесен дека емисијата  и носеше на Јелена големо задоволство – рекол извор близок на Јелена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.