Животната желба на поп ѕвездата Марија Шерифовиќ е да стане мајка, па поради тоа своевремено три пати одела на вештачко оплодување во Белград и Лос Анџелес. Бидејќи не успеала да затрудни, победничката на Евровизија се разочарала, па во моментов се откажала од потомство и се посветила на кариерата.

Марија неодамна повтори дека би сакала да роди момче!

Сакам син. Момчето може да биде криминалец или хомосексуалец, а девојчињата ми се страшни. Незнам дали Србија желно ги чека моите наследници, ама штом ги добијам, со задовлство тоа ќе го споделам со нацијата, бидејќи поубава вест од таа нема – рекла своевремено Марија, која смета дека ќе биде добра и посветена мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.