Игор и Северина дефинитивно се разведуваат. Сопружниците веќе ги предале документите за развод но по се изгледа тоа нема да оди лесно бидејќи Игор решил дебело да го наплати бракот со пејачката. Тој и бара половина од имотот што го стекнале во бракот а тоа е стан во Загреб и штеден влог од десетици илјади евра.

Кога тоа го слушнала Северина буквално збеснала бидејќи Игор не работел ништо и изигрувал менаџер а таа работела деноноќноRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.