Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци е со 39-годишниот Роман Гавро, режисер со француско и грчко потекло.

Папараците ја уловија Ора во опуштено издание, но и самата таа на „Инстаграм“ се пофали дека обожава да се сонча топлес.

 

View this post on Instagram

 

sunbathing series. Starts now…. who else gets bored when sunbathing? 🌞

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.