Режисерот Бојан Трифуновски и неговата сопруга, актерката Софиа Насевска, денеска станаа родители на малиот Миха. Ова е втор син за брачната двојката.

Утринава во 5:30 се роди синко број 2, Миха Трифуновски. Мама Софиа и Миха се добри, сподели режисерот, по што доби честитки од голем број на колеги и пријатели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.