Фотографија стара повеќе од две децении од семејството на Боба и Лепа Брена. На неа пејачката и тенисерот се заедно со нивните деца, синот Филип од првиот брат на Боба, како и првиот нивни заеднички син Стефан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.