Паника во естадата по апсењето на Вељко Беливук. Веља невоља се дружел со многу пејачи на најблизок бил со раперот Раста. Поранешниот сопруг на Ана Николиќ го возел Мерцедесот на Веља кој беше одземен за време на акцијата.

Екипата на Веља бил обезбедување на Раста а ну давале и поддршка кога беше уапсен и отиде во затвор поради поседување и продажба на марихуана.

Навиачката група на Веља наречена „Принципи“ повикуваа Раста да биде ослободен од затвор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.