Пејачката Рада Манојловиќ, како и нејзиното момче Харис Берковиќ, и нејзината сестра Маја до пред неколку дена биле во карантин бидејќи биле заразени со корона.

Меѓутоа, пејачката како што истакна не поминала лесно и со лесни симптоми.

Сега се чувствувам добро. Маја десет дена имаше температура и болка во мускулите, Харис два дена имаше само температура. Сестра ми и јас примивме инјекции против згрутчување на крвта и земавме антибиотици, секако и витамини, изјави Рада.

– Сега треба да го подобрам имунитетот. Ме очекуваат настапи и едвај чекам повторно да се дружам со публиката, вели пејачката за Информер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.