За време на пречекот на претседателот на Русија, Владимир Путин, се појави и фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ Цеца.

Пејачката истакна дека и е голема чест што се нашла во друштво на претседателот на Руската Федерација, претседателот на Србија, Александар Вучиќ и Милорад Додик, член на Претседателството на БиХ.

Драго ми е што присуствував, за мене тоа е голема чест, во друштво на патријархот и владиката, како и тројцата државници и министерот на Влада – порачала Цеца.

Меѓутоа, еден детал на сите им  падна во очи. Никој не можеше да го игнорира фактот дека Путин цело време гледал во фолк дивата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.