Српската пејачка Ана Севиќ (34) поднесе тужба против поранешниот сопруг Дарко Лазиќ (28) зошто пејач уште од разводот воопшто не плаќал алиментација за нивната ќерка, а според „Ало“ долгот пораснал над 900.000 динари (околу 8.000 евра).

Ана го преклопи листот и поднесе тужба против нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ, кој од разводот не платил никаква алиментација, што судот го наредил за потребите на поддршка на нивната заедничка ќерка. Бидејќи двајцата не се во брак повеќе од две години, таа сума порасна на 900.000 динари, Ана реши да ги побара парите легално, вели изворот.

Севиќ ја поднесе тужбата во најстрога тајност и побара од адвокатите дискреција.

Ана не сака јавно да го клевети таткото на нејзината ќерка, за да не ги повреди чувствата на малата Лорена. Таа само сака да го собере она што е правно заради неа во износот утврден од судот. Бидејќи Лазиќ не даде динар по разводот, Ана сега бара околу 8.000 евра, објаснува изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.