Пронајдено е прошталното писмо на Џеј Рамадановски во кое тој објаснува кому го дава наследството и оти претчуствува дека скоро ќе оди на „оној“ свет.

Во писмото пишува дека наследстовото и го остава на помладата ќерка Марија бидејќи Ана е згрижена, има маж и деца. Џеј бил слаб на Марија бидејќи таа била со него до самиот крај.

Исто напишал дека сака Марија да тргне по неговите стапки во пеењето и оти тоа му е голема желба.

Џеј во писмото пишува дека е тажен поради сето тоа што се случува со короната и дека тоа го „убило“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.