Состојбата на најдбориот текстописец на Балканот е загрижувачка. Марина Туцаковиќ е позитивна на корона а згора на тоа боледува од карцином.

Таа е сместена на една приватна клиника и е прикучена на кислород.Лекарите велат дека прават се што можат и оти сега се е во божји раце.

Претходно и нејзниот син побара блиските да запалат свеќа за нејзиното здравје.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.