Продолжува војната помеѓу Аца Лукас и директорката на забавната редакција на РТС Оливера Ковачевиќ по српскиот избор за песна на Евровизија. Лукас ја обвини Ковачевиќ дека му ја украла победата, но и таа не му остана должна.

Многу е важно која уста го кажува тоа. Имавме ваква ситуација луѓето кои беа осудени и издржуваа затворски казни, кои сега се во процес на ресоцијализација, некои од нив веруваа дека јавната служба е таа преку која можат да ја вршат својата ресоцијализација, но тоа не е наша работа. Тие работи, не ги слушаш таквите работи се решаваат на суд-изјави Ковачевиќ.

Оливера во Србија ја викаат „жута Оља“ поради нејзината блискост  со српската опозиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.