Во скоро време ќе почне снимањето на филмот на Светлана и Жељко Ражнатовиќ Аркан. Филмот ќе г следи животот пред тие да се запознаат па се до убиството на Аркан во хотелот „Интерконтинентал“ во Белград во 2000 година.

Веќе почнаа шкепуллациите кои актери ќе бидат филмските Аркан и Цеца. По се изгледа главниот збор ќе го има Цеца па таа веќе и ги одбра омилените ликови. Нејзе ќе ја игра Слобода Мичаловиќ а пак Аркан нејзниот пријател Вук Костиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.