Лепа Брена беше прашана за информацијата дека нејзиниот син пред 21 година бил киднапиран од Средоје Шљукиќ Шљука, водач на Звездарскиот клан.

Оваа информација одекна во медиумите минатата недела, а по објавата на Слободан Бобо Живојиновиќ, сега Брена откри што мисли за тоа: „

Не би. Ве молам. Ова е новогодишно интервју“, почна Брена, која беше многу вознемирени поради овапрашања.

– Не би сакал да зборувам за тоа, тоа е тема од 2000 година, извинете – рече пејачката која многу се потресе и на која се насолзија очите на спомнувањето на оваа тема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.