Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукс по се изгледа од почетокот на годинава го прекинале пријателството кое траеше две децении. Тие немале заеднички настап оваа година, нешто што редовно го правеле во градовите низ Германија, Швајцарија и Австрија во минатото, а на социјалните мрежи веќе и не се пријатели.

Аца и Цеца со години наназад беа добри пријатели, меѓутоа очигледно нешто ги расипало нивните добри односи, па од неодамна веќе не се следат меѓусебно ни на социјалната мрежа Инстаграм.

Дека нивните односи се заладени говори и фактот што на пејачот последен пат му се допаднала објава од пејачката дури на 20 јануари, а таа на него точно месец дена подоцна.

Аца Лукас го следат скоро 40-тина колеги, но Цеца не е веќе меѓу нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.