Хрватската пејачка Алка Вуица неодамна го прослави 58 роденден. Некогашната југословенска ѕвезда, која врвот на кариерата го достигна во 90-тите, денеска е повлечена од музичката сцена, но сè уште успева да ја шокира јавноста.

Овојпат тоа го направи преку „Инстагарам“ каде објави топлес фотографија.

Најдобриот костум за капење е топлес, напиша таа.

 

 

View this post on Instagram

 

The best bathing suit is topless! 📸😎 #pool #photoshoot #summer #hot

A post shared by Alka Vuica (@alka.vuica) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.