„Елитната проституција цвета на јавната сцена во Србија. Како што дознава „Курир.рс“ позната пејачка и водителка се простититуираат на Карибите.Тие на Карибите отпатувале поради „работа“ и  уживаат за сите пари.

Таму ги пречекал макро чија професија во јавноста е менаџер.

. Пејачката со години се занимава со овој бизнис и најмногу работи во странство. Србија не ја интересира бидејќи тука ја гради кариерата на поп ѕвезда. Најголемите пари што ги заработуваат се од проституција. На Карибите никој не ги знае, никој не ги контролира-дознава весникот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.