На прославата на првиот роденден на Жељко Ражнатовиќ, синот на Богдана и Вељко, сите го забележаа костумот што го носеше малиот славеник. Станува збор за бел костум во комбинација со црвена машна и појас во иста боја.

Зад него се крие семејна приказна. Имено, самиот Веjко го носел истиот овој костум како бебе, а неговата мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ го чувала токму за овој ден.

Veljko Ražnatović

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.