Македонскиот пејач Димитар Андоновски и сопругата Христина денеска го добија вториот син, Гаврил.

Ти благодарам предобар Господи што денес јас и Христина по вторпат сме благословени, и од денес ќе му се радуваме на нашиот втор син. Добродојде сине Гаврил да ми си здрав жив и благословен да се радуваме заедно цел живот, напиша пејачот споделувајќи ја радосната вест со неговите пријатели.

Нивниот прв син Михаил наскоро ќе наполни пет години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.