Српската пејачка Тања Савиќ е многу активна на социјалните мрежи, а со самото тоа и честа тема на забавните медиуми во регионот.

Сепак, Тања деновиве објави фотографии со која успеа да ја изненади јавноста и своите фанови.

Тања објави заедничка фотографија со својата сестра, Билјана, која многу личи на неа, но ретко се појавува во јавноста.

Многумина веднаш коментираа дека Билјана е поубавата сестра во семејството, 

Сестра. Една од најголемите потпори и поддршки во овие тешки денови. Пазете се драги луѓе, затоа што злото е насекаде околу нас. Не дозволувајте никој да ја исцица вашата душа со својата злоба и  душите на вашите најблиски. Злото не сака добро. Но, затоа доброто секогаш победува – напишала Тања на заедничката фотографија со нејзината сестра.

Кратко време пред да ја објави фотографијата со Билјана, Тања опбјави и постара фотографија, од 2006 година, на која таа е заедно со Билјана, но и со нивниот брат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.