Ѓорѓе Давид на социјалните мрежи потврди дека има коронавирус.

За жал…потврдено ми е дека имам Ковид 19!Не сфаќам…очаен сум.Вирусот ќе помине, ама болницата!!!Пекол!!!Како да си во затвор!!!Во војска!!!Луѓе чувајте се. Ве молам- напиша тој на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.