Драган Антонијевиќ Арлекин, музичка ѕвезда во осумдесетите во својата книга тврди дека тој и Лепа Брена лудо се сакале кон крајот на осудесеттите години кога пејчката веќе беше во врска со сегашниот сопруг Боба Живојиновиќ.

Тој вели дека Брена го користела како жиголо и дека уживал во тоа се додека не разбрал тенисерот Боба кој бил многу љубоморен.

Брена ја запознав во студиото на покојниот Рака и веднаш ми се допадна.Со време и таа се заљуби во мене, но јас тогаш имав девојка која подоцна ја оставив бидејќи не сакав да изневерам.Моите чувства за Брена беа силни..Некое време и бев како жиголо бидејќи во мене гледаше привлечност, а беше свесна дека не може да оди со мене низ животот, бидејќи Јас бев музичар во подем а таа голема ѕвезда. Кога се омажи за Боба, објавив книга за нас и нашата невозвратена љубов. Брена беше воодушевена, но не и Боба.Ги купи сите книги за да не завршат во јавност, објасни ДраганRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.