Љубомир Михајловиќ поранешен директот на српската Комерцијална банка раскажува дека Албанците многу ја сакале музиката на Цеца и дека поради добрите релации со него сакале да ја доведе да пее таму.

Го убедувале и дека Цеца во Албанија нема да има никакви непријатности.

Знаеш што најмногу би сакал.Да дојде Цеца и да пее во Тирана. Плоштадот и локалните улици би биле преполни. Албанците многу сакаат да ја слушаат-му говорел поранешниот албански претседател Алфред Мојсију на Михајловиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.