Манекенката Криситна Димитријевска, позната и како поранешна сопруга на пејачот Даниeл Кајмакоски, на социјалните мрежи откри дали е вљубена. Ова е првпат по нејзиниот развод таа да признае дека веќе има нова љубов во животот.

Додека одговараше на прашањата од фановите на „Инстаграм“, некој од фановите ја праша дали има дечко. Нејзиниот одговор беше дека заљубена, но не откри повеќе детали.

Подоцна напиша и дека би прифатила брак, но само од една личност.

Манекенката по разводот се врати на изборите за мис, како и други работни аранжмани. Доста е активна на социјалните мрежи, а таму неодамна го сподели и изненадувањето кое го добила.

 

View this post on Instagram

 

Iznenaduvanjevo go najdov pred mojata vrata🙉🙉🙉

A post shared by MISS BALKAN 2019 👑 (@kristina.dimitry) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.