По подолго време во јавност се појави Лазар Голубовиќ, синот на Христијан. Тој има 20 години и досега вешто криеше за тоа кој му е татко поради негова безбедност.Кристијан поголем дел од времето го мина во затвор поради кражби, но и поради со познати криминалци како Веља невоља.

Затоа мајката на Лазар грижливо го чуваше и не објавуваше фотографии од синот плашејќи се дека дел од овие криминалци би можеле да му наштетат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.