Водителката на утринската програма на Хепи телевизија, Јована Јеремиќ, изјави дека би сакала да биде ја угости актерката Милена Радуловиќ во нејзината емисија, која го обвини нејзиниот поранешен учител по глума Мирослав Мика Алексиќ за силување.

Јеремиќ откри дека на почетокот на нејзината кариера добивала непристојни пораки и дека „би сакала Милена да и биде гостинка“.

И јас имав многу тежок живот и поминав низ можеби полоши работи. Заклучив дека е страшно кога мажите ја користат немоќта на една жена, јас би ги кастрирала таквите, рече Јована и додаде: „На почетокот на мојата кариера имаше толку многу непристојни понуди што е неверојатно. Реков “не” на непристојните понуди, тоа не беше мојот пат. Милена Радуловиќ ќе биде моја гостинка и ќе ги открие сите детали од нејзиното страшно искуство!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.