Огњен Врањеш го напушти Првиот основен суд во придружба на 2 адвоката, а Јелена Карлеуша повторно не се појави на рочиштето.

Пејачката се оправда така што ја приложи умреницата на мајка и Дивна Карлеуша, а адвокатите на Врањеш велат дека следен чекор е покана преку полиција.

Јелена повторно не се појави, очигледно избегнува примање на поканата како за приватната, така и за кривичната тужба. Беа нејзините адвокати. Немеме ништо ново да ви кажеме. Следниот чекор е покана преку полиција, ние издадовме предлог на судијата да се издаде налог за принудно доведување.Судот мисли дека прерано е за тоа и дека прво треба да и се врачи покана преку полициска станица – рекле адвокатите на Огњен Врањеш.

Огњен на почетокот на февруари против Јелена поднесе две тужби и кривична пријава поради сомневање за загрозување на неговата сигурност.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.