Ни семејството, ни српската полиција не можат да го дојдат до Дарко Лазиќ, од кого нема ни трага ни глас откако беше откриен „мерцедес“ со лажни регистерски таблички, кој тој во 2015 година ѝ го купил на поранешната сопруга Ана Севиќ.

Полицијата го бара за да го сослуша околу деталите за купопродажбата, но тој не одговара на повиците, неговиот телефон е недостапен, а не се вратил ни во домот во Брестач.

Никаде го нема, едноставно никој не знае каде е. Дома не дошол неколку дена. Полицијата не може да му влезе во траг, а камоли да му врачи повик за сослушување или да го приведе за информатицен разговор. Никогаш не направил вака, едноставно да исчезне, сите се загрижени, вели извор за срските медиуми.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.