Рокерот Ѓорѓе Давид веќе две недели се бори против коронавирусот на одделението на пулмологија на Клиничкиот центар на Србија. Како што се наведува, засега се е како што треба, тој тој никако да се ослободи од чувството на страв од фатален исход.

Страшно е да бидеш болен од болест која однесува животи. Минатата недела покрај мене почина човек кој беше примен како и јас. Во таква ситуација не е умесно да зборувам за прогноза на болеста против која се борат сите светски лекари, а која зема животи – истакнал музичарот.

Ми останува вербата дека ќе излезам како победник, бидејќи веќе ми е многу подобро. Ќе зборуваме што се преживеав и како изледаше моето лекување кога ќе ми кажат  дека вирусот веќе не е присутен кај мене – рекол Ѓорѓе Давид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.