Во алејата на заслужни граѓани денеска беше погребана Мерима Његомир. На последното ипраќање дојдоа голем број нејзини колеги. Од државниот врв на Србија дојде Ивица Дачиќ кој ги тешеше трите ќерки на пејачката.

Пристутните велеа дека многу се мачела со болеста и оти заслужила душевен мир. На погребот дојде и таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан.

Мерима и Ноле беа добри пријатели и тој се обидуваше да и најде лек но веќе беше доцна бидејќи болеста беше во напредна фаза.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.