Во далечната 2012 година, Меган Маркл се појавила во божиќен спот, за време на периодот кога ја глуми Рејчел Зејн во серијата „Suits“. Години подоцна, во пресрет на Божиќните празници на социјалните мрежи се споделува видеото во кое Меган заедно со колегите од серијата седат на маса полна со божиќни украси.

Покрај Меган во видеото се појавуваат и други познати личности како Хју Џекман, Рита Вилсон, Оливија Њутн-Џон и Рејчел Реј.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.