Би Џеј Томас, пејачот кој го направи еден од најголемите хитови во поп музиката, хитот од 1969 “Raindrops Keep Fallin’ on My Head”, почина во Тексас во 78 година од животот.

Неговиот претставник за печат ја потврди оваа вест. Причината за смртта е ракот на белите дробови, а Томас јавноста за оваа болест ја извести во март.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.