На 80 годишна возраст почина српскиот пејач на народна музика Боро Дрљача.

Дрљача имаше неколку операции во изминатите месеци, прво поради рак на дебелото црево, а потоа и поради тромб во близина на срцето.

Тој исто така се занимаваше со бокс, а учестуваше и во реалното шоу, ВИП Големиот брат во 2010 година. Бора беше исфрлен само еден ден пред финалето на шоуто.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.