Познатиот босански глумец, Мустафа Надаревиќ, почина на 77-годишна возраст по долга и тешка борба со ракот.

Веста за неговата смрт ја објави неговиот колега Моамер Касимовиќ, кој испрати последен поздрав на социјалните мрежи.

Збогум, драг мој Муица – напиша Касумовиќ

Надаревиќ боледуваше од рак на белите дробови.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.