Српската пејачка Јелена Карлеуша е скршена по смртта на мајка ѝ Дивна, со која без многу поврзани. За Дивна Јелена секогаш зборувала дека е нејзина најголема поддршка и сила. Новинарката ја загуби борбата со тешката болест на 3 март, на 61-годишна возраст.

Јелена е повлечена од јавноста и не излегува од својот дом. Првите зборови за јавнсота доаѓаат од посмртницата за нејзината мајка.

Победничке моја, мој голем борец…Не грижи се за ништо, сè ќе биди онака како што сакаше. Моја гордост, мој пример, љубов моја, убава, насмеана. Спиј мирно, ангелу мој, пишува во некрологот за Дивна Карлеуша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.