Многу реакции пристигнаа на сметка на Тамара Тодевска, откако пејачката ги покажа фотографиите од новата тетоважа – стиховите „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански“, кои не ги испеа при изведбата на македонската химна во Амбасадата на САД во Скопје минатото лето.

 

View this post on Instagram

 

Ветено, сторено ❤🇲🇰

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on


Во свој стил и Игор Џамбазов се пошегува со тетоважата на пејачката. Џамбазов со пенкало на својот стомак напишал „шток“, а целата фотографија ја искоментира со зборовите „секој со своите гревови“.

 

View this post on Instagram

 

Секој со своите гревови…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.