Српската пејачка Анабела Атијас се разведе од бизнисменот Андреј Атијас, пренесуваат српските медиуми. Како што Анабела открива во изјава за „Пинк“, и покрај напорите да се спаси нивниот брак и многубројните проблеми, не успеале да останат заедно.

Се разведовме, не успеавме. Се боревме како лавови и сега сме најдобри пријатели. Бланкица ни е најважна, сега е најважно само таа да биде ОК, вели Анабела.

Нивната врска и брак беше полна со контроверзии и скандали. Анабела и Атанас постојано ги полнеа таблоидите со нивните расправии и тепачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.