Пејачката Кристина Арнаудова преку својот Фејсбук профил бараше денеска во 17 часот граѓаните да излезат на своите тераси и да му дадат поддршка на министерот за здравство Венко Филипче. Таа смета дека Филипче добро се справил со последиците од короната вирусот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.