Синоќа пејачката Тамара Тодевска го роди своето второ дете, синот Дарен и убавата вест самата ја соопшти на социјалните мрежи.

Нејзиниот сопруг Александар Димитровски – Мачка веднаш ги собра блиските пријатели да прослават во кафеана.

Неговата мајка, свекрвата на пејачката ја изрази својата среќа за раѓањето на внучето на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.