Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ станаа родители. Нивната прва ќерка ќе се вика Ана. Радосната вест на „Фејсбук“ ја сподели гордиот татко:

Минатиот месец, по 18 годишна врска и заедничко музицирање, Кате и Трајче стапија во брак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.